![Το «ΧΑΡΤΙΝΟ ΚΛΕΙΔΙ», το μαθητικό λογοτεχνικό περιοδικό του 1ου Γυμνασίου Πτολεμαΐδας, απέσπασε το Βραβείο «Αγγελικής Βαρελλά» της Γυναικείας Λογοτεχνικής Συντροφιάς - e-ptolemeos.gr Το «ΧΑΡΤΙΝΟ ΚΛΕΙΔΙ», το μαθητικό λογοτεχνικό περιοδικό του 1ου Γυμνασίου Πτολεμαΐδας, απέσπασε το Βραβείο «Αγγελικής Βαρελλά» της Γυναικείας Λογοτεχνικής Συντροφιάς - e-ptolemeos.gr](https://e-ptolemeos.gr/wp-content/uploads/2020/12/%CE%A3%CE%A5%CE%9C%CE%9C%CE%95%CE%A4%CE%95%CE%A7%CE%9F%CE%9D%CE%A4%CE%95%CE%A3.jpg)
Το «ΧΑΡΤΙΝΟ ΚΛΕΙΔΙ», το μαθητικό λογοτεχνικό περιοδικό του 1ου Γυμνασίου Πτολεμαΐδας, απέσπασε το Βραβείο «Αγγελικής Βαρελλά» της Γυναικείας Λογοτεχνικής Συντροφιάς - e-ptolemeos.gr
![λογιστικές φοροτεχνικές υπηρεσίες σε κοζάνης | λογιστικές φοροτεχνικές υπηρεσίες σε κοζάνης | vrisko.gr (Σελίδα 3 από 6) λογιστικές φοροτεχνικές υπηρεσίες σε κοζάνης | λογιστικές φοροτεχνικές υπηρεσίες σε κοζάνης | vrisko.gr (Σελίδα 3 από 6)](https://www.vrisko.gr/v45/Images/Mvc/Shared/SocialNetworks/180thumb-vrisko.jpg)
λογιστικές φοροτεχνικές υπηρεσίες σε κοζάνης | λογιστικές φοροτεχνικές υπηρεσίες σε κοζάνης | vrisko.gr (Σελίδα 3 από 6)
Για άλλη μια χρόνια τα κορίτσια μας, οι νοσηλεύτριες του Οφθαλμολογικού Ινστιτούτου Opsis, με δυναμική παρουσία στη 3η Νοσηλευτική Διημερίδα στην Καστοριά, παρουσίασαν 4 εργασίες ,μέρος της επιστημονικής έρευνας του Ινστιτούτου μας.
Αγιος Νικόλαος σήμερα. Χρόνια μας πολλά με υγεία και καλά Χριστούγεννα. Γιορτάζει η εκκλησία των Ναμάτων και της Βλάστης (1761). Χρόνια πολλά σε όλους τους Μπλατσιώτες και Πιπιλισνιούς. Χρόνια πολλά και στο
![Αυτοβιογραφία του ιστοριοδίφη Τάκη Κανδηλώρου - Οld manuscript written by the scholar Takis Kandiloros Αυτοβιογραφία του ιστοριοδίφη Τάκη Κανδηλώρου - Οld manuscript written by the scholar Takis Kandiloros](https://img.yumpu.com/62794658/1/500x640/-ld-manuscript-written-by-the-scholar-takis-kandiloros.jpg)